play_arrow

حقوقي

Üniversiteye Sınavsız Girenler | Sınır Etkisi

pod 01 مارس 17, 2022 4


Background
share close

Sosyal medyanın etkisi günümüzde göz ardı edilemeyecek kadar büyük bu platformda düşüncesizce paylaşılan asılsız haberler birçok masum cana kıyılmasına bununla birlikte toplumsal huzursuzluğa sebep olduğuna hepimiz şahit oluyoruz.

Çoğu toplum içi ayrımcılık nefret söylemleri insanların birbirine karşı tahammül seviyesinin düşüklüğü bu gibi sorunlar ve problemlerden ortaya çıktığını söylemek mümkün.

Enab Baladi’nin ‘’Sınır Etkisi’’ programının bu bölümünde sizlerle birlikte yine mülteciler hakkında yanlış bilinen bilgilerden biri olan mültecilerin, halk dilende özellikle Suriyelilerin Üniversitelere Sınavsız girdiği iddiayı doğrularıyla ve yanlışlarıyla konuştuk. Başlayalım o zaman.!

  • cover play_arrow

    Üniversiteye Sınavsız Girenler | Sınır Etkisi
    pod 01

إعداد وتقديم: Kader Işık

وسوم: , , , , , , .

الإعلام الموجّه يشوه الحقيقة في بلادنا ويطيل أمد الحرب..

سوريا بحاجة للصحافة الحرة.. ونحن بحاجتك لنبقى مستقلين..

ادعم عنب بلدي

دولار واحد شهريًا يصنع الفرق..

card_giftcard اضغط هنا للمساهمة

Rate it
الحلقة السابقة
Sınır Etkisi
6
play_arrow
share playlist_add
close
  • 6

حقوقي

Sosyal Uyum | Sınır Etkisi

pod 01 مارس 10, 2022

Enab Baladi’nin ‘’Sınır Etkisi’’ programında geçtiğimiz bölümde kimlikten bahsettik.. Bu bölümde programın asıl amacına giriş yapacağız.

Yanlışla mücadelenin iki temel amacı var. Bunlardan biri insanları doğru bilgilendirerek yanlış bilginin yayılmasını önlemek.

Diğeri ise sosyal medyanın düşünmeden paylaşma güdüsü ile kullanıldığında, farklı amaçlarla yanlış bilgi üreten kişilerin hedeflerine ulaşmalarına nasıl yardımcı olduğunuzu göstermek.

Başlayalım o zaman.!

قراءة المزيد trending_flat