play_arrow

تعليمي

Belgesel Gösterimi ‘For Sama’ | Sınır Etkisi

pod04 فبراير 9, 2023 9


Background
share close

Waad Al-Kateab tarafından üretilen ve anlatılan,Waad Al-Kateab ve Edward Watts tarafından yönetilen 2019 yapımı bir belgesel filmdir . Film, Waad Al-Kateab’ın Suriye ayaklanmasında bir gazeteci ve isyancı olarak yolculuğuna odaklanıyor . Kocası, Halep’te kalan birkaç doktordan biri olan Hamza Al-Kateab’dır ve Suriye İç Savaşı sırasında kızları Sama Al-Kateab’ı büyütürler.

Film dünya prömiyerini 11 Mart 2019’da South by Southwest festivalinde yaptı ve burada Belgesel Film Yarışması’nın Büyük Jüri ve Seyirci Ödüllerini kazandı.

Sama , BAFTA ödüllerinde dört kategoride aday gösterilerek tarih yazdı ve şimdiye kadarki en çok aday gösterilen belgesel oldu. 92. Akademi Ödülleri’nde En İyi Belgesel Film dalında Akademi Ödülü’ne aday gösterildi .

 

  • cover play_arrow

    Belgesel Gösterimi ‘For Sama’ | Sınır Etkisi
    pod04

إعداد وتقديم: Kader Işık

وسوم: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

الإعلام الموجّه يشوه الحقيقة في بلادنا ويطيل أمد الحرب..

سوريا بحاجة للصحافة الحرة.. ونحن بحاجتك لنبقى مستقلين..

ادعم عنب بلدي

دولار واحد شهريًا يصنع الفرق..

card_giftcard اضغط هنا للمساهمة

Rate it
الحلقة السابقة
Sınır Etkisi
7
play_arrow
share playlist_add
close
  • 7

ثقافي

Osmanlı Devletinin Parçalanmasına Sebep Olan Kadın | Gertrude Bell | Sınır Etkisi

pod04 فبراير 2, 2023

Birinci Dünya Savaşı öncesini çölleri geçmek, haritalar çıkarmak, aşiret liderleri ve kralların güvenini kazanmaya çalışmakla geçirdi. Çıkardığı haritalara birkaç adres daha eklemek için çölde inanılmaz riskler alıyordu. Ayak basılmayan yerlere gidiyor, kim dost kim düşman öğreniyordu. Gertrude kendisine henüz resmi bir görev verilmemiş olsa bile Orta Doğu’da Osmanlı’ya karşı İngiliz saflarında çalışabilecek Arap kabileleri tek tek raporladı.

قراءة المزيد trending_flat