play_arrow

اجتماعي

Biz Aslında Biz Miyiz? | Sınır Etkisi

pod04 يونيو 29, 2023 5


Background
share close

Sosyal hayatımızın yüzde kaçında kendi düşüncelerimiz ile hareket ediyoruz? Yüzde yüz kendi düşüncelerim ile hareket ediyorum diyorsanız eğer, buyurun Sınır Etkisi programında sosyal hayattaki davranışlarımıza uzaktan şöyle bir bakıp kendimize ”biz aslında biz miyiz?” sorusunu soralım.

Toplumsal kişilik, doğası gereği, bireysel kişilik kadar özgül değildir. Bireysel kişiliği tanımlarken, kendilerine özgü bir oluşumla şu ya da bu bireyin kişilik yapısını biçimlendiren özelliklerin tümünü ele alıyoruz. Toplumsal kişilikse, yalnızca belli özellikleri, bir grubun ortak temel deneyimleri ile ortak yaşam biçiminin sonucu olarak o grup üyelerinin çoğunda gelişen kişilik yapısının temel çekirdeğini içerir.

Keyifli Dinlemeler..

  • cover play_arrow

    Biz Aslında Biz Miyiz? | Sınır Etkisi
    pod04

إعداد وتقديم: Kader Işık

وسوم: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

الإعلام الموجّه يشوه الحقيقة في بلادنا ويطيل أمد الحرب..

سوريا بحاجة للصحافة الحرة.. ونحن بحاجتك لنبقى مستقلين..

ادعم عنب بلدي

دولار واحد شهريًا يصنع الفرق..

card_giftcard اضغط هنا للمساهمة

Rate it
الحلقة السابقة
Sınır Etkisi
6
play_arrow
share playlist_add
close
  • 6

اجتماعي

”YABANCIYA YOK” Emlak Sorunu | Orhan AYDIN | Sınır Etkisi

pod04 يونيو 22, 2023

Son yıllarda, 'yabancı uyruklu kişilerin etkisiyle emlak sektöründe büyük değişimler yaşanıyor' düşüncesinin etkisini hep birlikte görüyoruz. Emlakçılari, ev sahipleri ve kiracılar arasında yaşanan olaylar gün aşırı karşımıza çıkmakta ve bu soruna çözümler üretilmeye çalışılıyor. Sınır Etkisi'nin bu bölümde yabancı uyruklu bireylerle sürekli temas halinde olan emlakçı Orhan Aydın ile birlikte keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

قراءة المزيد trending_flat